En İyi Hosting Seçiminde Kriterler

Web hostlara, bir web sitesini internete bağlayıp tüm dünyada görülmesini istediğinizde ihtiyaç duyulur. Genellikle, özel olarak her bir sitenin kendi kişisel bağlantısı yoktur ve bu yüzden de web hosting sağlayıcılarına ihtiyaç duyulur. İnternetin ve özellikle de web hostingin popülaritesinin artması ile seçmeyi zorlaştıracak kadar çok çeşitte en iyi web hostingler de piyasada yerini almıştır.

Web hosting servisi online olarak iş yapmada, görüşleri paylaşmada ve bilgi sağlamada tek başına en önemli hizmettir. Eğer online ziyaretçilerin güçlük çekmeden sitenizde dolaşmasını istiyorsanız, güvenilir bir web host sağlayıcısına ihtiyacınız vardır. En iyi web hosting tüketicilerin talep ettiği şekilde web sitesinde gezinilmesini, güncelleme ve indirme işlemlerinin en kısa süre içersinde gerçekleştirilmesini garanti altına alır. Bu yüzden en iyi hosting firmalarının seçilmesi önemli bir karardır ve bu karar web hostingle ilgili temel bazı açılar değerlendirildikten sonra alınmalıdır.

Disk alanı. İlk olarak web sitesinin geliştirildiği disk alanı ihtiyacının farkında olmak gerekir. Buna bağlı olarak üretilen data miktarı da hesaplanabilir. Benzer olara, web sitesi içeriğinin çeşidi de ihtiyaç duyulan bant genişliğini belirleyecektir. Eğer web sitesinde pek çok grafik yer almaktaysa, daha büyük bir bant genişliğine ve daha yükek bir depolama alanına ihtiyaç duyulacaktır. Yani, öncelikli olarak hosting firması tarafından ne kadar disk alanı ve bant genişliği sağlandığına bakılmalıdır.

İşletim sistemi ve programlama araçları. İlk olarak web host tarafından kullanılan işletim sisteminin özel bir uygulama için, özel bir işletim sistemi olup olmadığı öğrenilmelidir. Web host sağlayıcısı web sitesinin güvenli sunuculardan yüklenmesi esnasında, en son ve en güncel işletim sistemlerinin kullanılmasını garanti etmelidir.

Destek, güvenlik ve yedekleme: bunlar içersinde en önemlisi güvenlik ve yedekleme taraflarıdır. En iyi web hosting servisi daima erişilebilir ve günün her saati destek vermeye hazır olmalıdır. Elektronik ticaret siteleri, sitelerini hacklanmaktan korumak adına özellikle bu hizmetin sağlanıp sağlanmadığını kontrol etmelidir. Aynı zamanda güvenlik özelliği de baltalanmamalıdır.

Bir kez yukarıdaki açılar dikkate alındıktan sonra, web host sağlayıcısını seçmek oldukça kolaydır. İnternet web host sağlayıcılarını araştırmak için en iyi yerdir. En çok tercih edilen ve en kaliteli hosting sağlayıcılarının sıralandığı pek çok liste bulabilirsiniz.

Go to Top