Hosting Firmaları Hakkında Bilmedikleriniz

Web hosting firmaları, web sitenizi web üzerindeki belirli bir sunucu üzerinde barındıran ve internette yayınlanmasını sağlayan servislerdir. Doğru web hostingi seçmeniz çok önemlidir çünkü bu web sitenizin erişilebilirliğini ve sitenizin tasarımı ve yayınlanması için size sağlanan özellikleri belirlemektedir. Web hosting servisleri kişisel, iş, e-ticaret, blog veya işletim sistemi tabanlı olmak üzere farklı türlerde uzmanlaşmış olabilmektedirler. Servislerini satın alabileceğiniz binlerce web hosting şirketinin yanısıra sunulan ücretsiz hosting firmaları olduğundan, webhosting incelemeleri hangi hosting firmasına yatırım yapılması gerektiği konusunda çok iyi bir fikir sağlayabilmektedir. Diğer yandan bunlar da bunaltıcı ve yanıltıcı olabilmektedirler, bu yüzden satır aralarını nasıl okuyacağınızı bilmeniz önemlidir.

Her bir hosting firması kendine özgü olup, bir firma belirli bir kullanıcı için çok iyiyken, bir başkası için pek de iyi olmayabilir. Her iyi web hosting şirketinin tüm ihtiyaçlarınızı karşılayamayacağı gerçeğinin yanısıra, en yüksek değerlendirmelere sahip olan web hosting firmalarının bazı iyi ortak özellikleri bulunmaktadır. Sınırsız kullanım alanı ve sınırsız web trafiği özelliklerini barındıran kullanışlı bir web paketi sunarlar. Web hosting firmalarının, popüler olanların bile iddiaları bazen sahte olabilir, bu yüzden bu durumlarda uyarılarda bulunan incelemelere dikkat edin. İşiniz için bir web sitesi kurmak istiyorsanız, e-posta fonksiyonu, ecommerce olanakları ve ilgili özellikleri sunan hosting firmalarını tercih etmelisiniz. Birçok incelemede ecommerce için ayrı bir bölümü bulunmaktadır ki bu da harcadığınız eforu yarıya indirir, dolayısıyla bir karar vermeden önce tüm ayrıntılara dikkat ettiğinizden emin olun.

En önemli özelliklerden üçü, web hostingin kullanıcı dostu bir arayüzü, müşteri hizmetleri ve sunucu hızıdır. Bu özellikler en iyi olarak bir başkası tarafından değerlendirilebilir, dolayısıyla incelemeler bu yönden büyük bir role sahiptir. Fikirlerinizi bir kişinin deneyimlerine değil, büyük bir kullanıcı kitlesinin incelemelerine dayandırarak genel bir görüş sahibi olmalısınız. Dikkate almanız gereken diğer önemli etkenlerin arasında istatistiki raporlama servisi, sunucuya yükleme servisi ve pazarlama araçları gelmektedir.

İyi incelemeler sadece bir kişinin deneyimleri değil, sitenin yukarıdaki ihtiyaçları karşılaması konusunda tarafsız bir fikir paylaşımıdır. İncelemelerden yararlı bilgiler edinmenin bir yolu, beklentilerinizi not edip farklı web hosting firmaları incelemelerinden hangisinin ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap verdiğini belirlemektir. Bu işlem liste oluşturma işlemini kısaltmakla kalmayıp, size uygun olmayan bir hosting firması için para ve zaman harcamanızın da önüne geçecektir.

Go to Top