Logo Tasarım

Nereden ve Nasıl Logo Tasarımı Satın Alabilirim?
Logo tasarımı için dünyaca ünlü Logo Garden ve 99designs firmalarını öneriyoruz.

Logonuzu profesyonel ellere teslim etmek istiyorsanız:
Sınırsız Revizyon ve Memnuniyet Garantisi
Fiyat: 149 USD (%50 İNDİRİM KUPONLU)
Logo Garden’a Git ve İncele
Uzmanlarca tasarlanmış hazır logolardan satın almak istiyorsanız:
Logonuzu Beğenin. 24 saat içinde sizin olsun.
Fiyat: 99 USD
99designs’a Git ve İncele

 

Logo Tasarımında Püf Noktalar

Şirket logonuzun detaylarına karar verirken, müşterilerinizin logonuzu gördüklerinde ne hissetmelerini isdediğinizi aklınızdan çıkarmamalısınz. Logo tasarımınız şirketiniz hakkında kısa bir hikayedir ve müşterilerinize şirketinizin işine yaklaşımı hakkında bilgi vermektedir.
Logonuzun nasıl olması gerektiği hakkında karar verdikden sonra, logo tasarımcınızın çalışacabileceği küçük notlar haline sokmanız gerekmtekdir. Dikkat etmeniz gereken noktalardan biri ise, diğer şirketlerin logolarına göz atarken onlardan çok fazla etkilenmemeniz ve logonuzun başka bir şirketin logosunun kopyası veya geliştirilmiş şekline dönmesini engellemenizdir. İyi bir tasarım genelde bilinç altımızda yer etmekde ve belli parçalarını farkında olmadan kullanmamızı sağlayabilmektedir. Logo tasarımınızın orijinal olması çok önemlidir. Orijinal bir logo dizaynı gizlilik haklarının ihlali şansını da yok etmekdir.

Logo Tasarımında dikkat edilecek bazı hususlar şunlardır:
Basitlik: Unutmayın, basitlik çok önemlidir. Genellikle en iyi logolar aşırı derecede basittir ve böylelikle onları hatırlamamız ve tanımamız komplike logolardan çok daha kolaydır. Daha karmaşık bir çizim isteseniz bile, belirli çizgileri minimize etmeye ve logonuzu basitleştirmeye çalışın unutmayın ki izleyiciler ne olduğunu anlayacaktır.
Tipografi: Logonuzda kullanacağınız tipografiyi iyi seçmelisiniz. Doğru tipografi büyük farklılıklar yaratmaktadır. Örneğin, bir finans şirketi güç ve devamlılık anımsatmak istemektedir ve bu nedenle kalın ve dolgun bir font seçmesi mantıklıdır. Ayrıca harflerle oynayarakda çok güzel logolar yapılmaktadır. Sadece harflerden oluşmuş logolara örnek olarak “SONY” ve Dell gösterilebilinir – ters duran “e” harfini hatırladınız mı?
Her Zaman Vectorel Grafik Kullanın: Tasarımcınızdan vectorel grafik kullanmasını isteyin. Vectorel grafikler herhangi bir kalite kaybı olmadan istediğiniz ölçülere getirilebilmektedir. Ayrıca vectorel grafikler bilgisayarınızda daha az hafıza işgal eder.
Renk Seçimi: Logonuz için renk seçerken çok dikkat etmelisiniz. Kendinizi RGB veya CMYK renklerine limitlemeniz ve bu sayede çıktı alırken web’deki kaliteyi yakalamanız tavsiye edilir. Logonuzun siyah-beyaz olarakda iyi göründüğünden emin olun, unutmayın ki logonuzu resmi evrakları faxlarken de kullanmanız gerekecek.
Son olarak, Logonuzu logo tasarımında uzmanlaşmış bir firmaya yaptırmanız sizin yapmanızdan çok daha mantıklıdır. Sonuç olarak bu onların işidir ve sizden çok daha fazla bilgiye sahipdirler ayrıca çok da yüksek fiyatlar istemeyeceklerdir. Tabiki sizden bir logo için $500 talep edecek şirketler vardır ama ayni kalitede bir tasarımı çok daha ucuza yapacak şirketler olduğunu unutmayın. Artık tek yapmanız gereken tasarımcınızı bulmak ve harika bir logo tasarımına sahip olmak.

Go to Top