İnternetten alışveriş yapmanın ayrıcalıklarından yararlanarak, dilediğiniz ürünü tüm detaylarıyla inceleyip, daha ucuza satın alıp, güvenli bir şekilde sahip olabilmek için Aliexpress’ten online alışveriş yapabilirsiniz. Çin sitesi olan Aliexpress aklınıza gelebilecek her türlü ürünün bulunduğu bir sitedir. Yurtdışı alışveriş denilince ilk akla gelen isimlerden bir tanesi olan Aliexpress sitesinden alışveriş yapmak oldukça güvenlidir. Tüm ürünler kategorize edilmiştir ve aradığınız ürünü rahatlıkla bulabilmeniz sağlanmıştır. Siteden herkes rahatlıkla alışveriş yapabilir. Yaklaşık 10 milyon ürün çeşidinin bulunduğu sitede ürünler oldukça ucuzdur. Sitenin güvenliği Escrow adı verilen koruma programı ile sağlanmaktadır. Böylelikle tüm satımlarda para havuzda toplanmakta, ürün sizin elinize ulaşmadan ve siz onay vermeden para satıcının hesabına aktarılmamaktadır. Herhangi bir dolandırılma, üründen memnun olmamanız durumunda mağdur olmanız yahut ürününüzün elinize gelmemesi gibi durumlar söz konusu olmaz. Ürünü almadan önce kullanıcı yorumları okuyabilir ve diğer ürünler ile arasında fiyat kıyaslaması yapabilirsiniz.

Aliexpress ile alacağınız ürünün farklı gelmesi ya da bozuk olması durumunda geri gönderme şansınız vardır ve paranız sorunsuz olarak size iade edilir. Aliexpress’ten alışveriş yapabilmek için öncelikle hesap açmanız gerekir. Hesap açmak son derece kolaydır. Sisteme isim, soyadı, adres ve mail bilgilerinizi girerek rahatlıkla üyelik oluşturabilirsiniz. Kargo bilgilerinizi girerken mümkün olduğunca iş ya da kargonuz geldiğinde birinin bulunacağı bir adresi yazın. Ürünleriniz PTT Kargo ile gelmektedir. Bu yüzden kargonuz geldiğinde birini bulup, teslim etmeleri son derece önemlidir. Aliexpress alışveriş sitesinden ürün seçimi ve satıcı seçimini yaptıktan sonra ödeme şeklinizi de seçebilirsiniz. Ödemenizi kredi kartınızla yapabilirsiniz. Ürün seçerken inceleyerek almanız, ürünleri karşılaştırmanız oldukça önemlidir. Yorumları okuyarak ve kıyaslayarak ürünler ve satıcı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Satıcı puanlamalarını ve ürün geri bildirimlerini dikkate alarak seçim yapınız. Ürünlerinizi seçerken ücretsiz kargo seçeneklerini göz önünde bulundurun. Türkiye’ye ücretsiz kargosu olanları sıralayın. Ürününüzü satın aldıktan sonrası satıcıdan muhakkak kargo numaranızı isteyin. Böylece kargonuzun nerede olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Aliexpress sitesinin en güzel yönlerinden bir tanesi de kargo geldikten sonra kontrol edip, onay vermenizdir. Kargonuz size sorunsuz bir şekilde ulaştığında satıcıya onay vermeniz gerekiyor. Eğer ürün hakkında ve satıcı hakkında yorum yaparsanız, aynı üründen satın alacak olan kişilere son derece faydalı olur. Yorumları Türkçe olarak da yapabilirsiniz. Türkiye’den ürünü almak isteyenlere sizin paylaşımlarınız faydalı olacaktır. Aliexpress sitesinden 100 Euro’ya kadar yaptığınız alışverişlerinizde vergi ödemezsiniz. Bazen aldığınız ürünün paketi oldukça büyük olabilir. Ürünü ne kadar fiyata aldığınıza dair gümrüktekiler sizinle irtibata geçebilir. Sitenin adresini ve ürün linkini belirterek ne kadara aldığınızı ispatlamanız gerekebilir. Kargonuz gelmediği takdirde ya da ürün istediğiniz koşullarda değilse şikâyet edebilme hakkınız vardır. Şikâyetinizi Türkçe olarak yapabilirsiniz. Site yazdıklarınızı Google çeviri hizmeti ile İngilizceye çeviriyor. Eğer şikâyetinizde haklı bulunursanız, paranız iade edilebiliyor.