logo-tasarim-programlari

İnsanların her ne kadar el becerileri Logo tasarımlarında ön plana çıkıyor olsa da, profesyonel bir destek için gerçek anlamda hazırlanmış ve bu iş için el verişli programlar seçilmesine de ihtiyaç duyulmaktadır. Profesyonel destek alacağınız durumlarda, işlemlerinizi hızlandırmak ve kaliteli bir tasarıma ulaşmak için ihtiyaç duyacağınız programlar, stabil çalışması ve isteklerinize anında cevap vermesi gibi özellikleriyle de, ön plana çıkmaktadır. Elle hazırlanacak ancak programlarla düzenlemeleri ve daha kaliteli bir görüntü sergilemeleri için gereklidir. Herkesin bildiği düzenleme ve logo tasarım siteleri bulunmaktadır. Ancak bu sitelerde tamamen amatör ve hazır logolar bulunduğu için, yapacağınız logolarda profesyonel olmayacak ve oldukça kalitesiz sonuçlar elde edebilirsiniz.

Hayal gücünüzün güçlü olmasıyla orantılı olarak karşılaşacağınız programlar, sizlere en iyi tasarımları sunmaktadır.

  • Adobe Photoshop: Dünyanın en fazla kullanılan Logo ve tasarım programları arasında olan, resim düzenleme ve yeniden yaratma anlamında büyük öncülüğe sahip olan Adobe Photoshop, profesyonellerin ilk tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır. Geniş bir yelpazeye ve işlem hacmine sahip olması, kafanızda kurduğunuz tüm logoları meydana çıkartmanızı sağlıyor. Kaliteli ve profesyonel tasarımlarda kullanabileceğiniz bu programa alıştıktan sonra, diğer programlar oldukça yavan gelebilir.

  • CrolDraw Graphics Suite: Yine profesyonellerin tercihi olan bu programla da, Logolarınızı en son haline taşıyabilir, kendi kimliğinizi ortaya koyacak tasarımlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Profesyonel grafik tasarlama, sayfa tasarım, web tasarım gibi amaçlarınızın yanı sıra, logo tasarım anlamında da büyük bir kolaylık vaat etmektedir. Tercih sebebiniz, kaliteli bir program olmasıyla doğru orantılı olacaktır.

  • Adobe Illustrator CC: Dünya çapında yaygın olarak kullanılan diğer bir program ise, Illustrator CC’dir. Diğer programlardan ayrılan temel özelliklerinden birisi de, logo tasarımcılarının işine yarayan ve daha kaliteli ürünler ortaya çıkartmaları için gerekli olan vektör grafiği tasarlamasına izin vermesidir. Logo tasarımında ön plana çıkan Vektörel tasarımlar için tercih edeceğiniz gibi, en kaliteli logo tasarımlarında da sürekli ihtiyacınızı giderebilir.

  • AAA Logo Creator: İçerisinde barındırdığı 100’den fazla hazır logo ve logo tasarımında kullanmanız için konulmuş sayısız objeyle birlikte, mükemmel bir logo tasarım arşivi görevi görürken, özgün çalışmaya izin veren programlardandır. Alt yapınızı hazırlayabilir, isterseniz hazırlarından seçerek üzerinde oynamalarla logolar düzenleyebilirsiniz.

  • GIMP: Ücretsiz ve açık kaynak kodlu olmasıyla popüler olan GIMP, ilk olarak Linux işletim sistemi için yazılmış olsa da, daha sonra Windows için düzenlemeler yapılarak sunulmuştur. Kaliteli logolar için mükemmel tercihler arasında olabilir. Denedikçe daha net anlayacağınız sağlam bir ara yüze sahiptir.

Ne kadar profesyonel olursanız olun veya bu işe yeni başlamışsanız dahi, bir programın yardımını almadan, çizimler yapamayacağınız gibi, logo tasarımlarınız da yavan kalacaktır. İsteklerinize ve işlemlerinizi sağlama potansiyeline göre seçimler yapabileceğiniz bu programlar arasından dilediğinizi kullanarak, en iyi logo tasarımlarına ulaşabilirsiniz.