web-tasarim-programlari

Web tasarımlarıyla uğraşanların en büyük yardımcıları olan Web Tasarım Programları, insanların işlerini büyük ölçüde kolaylaştıran, her zaman ellerinin altında olması gereken programlardır. Gerek tasarım, gerekse kodlama aşamaların büyük bir yardımcı olan programlar, farklı amaçlara göre değişiklikler gösterebildiği gibi, kullanım çeşitliliği bakımından da tercihleri farklılaştırabilirler. Tam performansla kullanmayı başardığınız zaman ciddi manada zamandan tasarruf sağladığı gibi, işlerinizdeki profesyonel dokunuşu da gün yüzüne çıkartacak olan bu programlarla beraber, vaktinizi daha verimli kullanabilir, daha kaliteli işler meydana çıkartabilirsiniz.

  • Adobe Dreamweaver; En popüler web tasarım programı olan Adobe Dreamweaver, HTML, ASP, Javascript, Php gibi tasarımda kullanılacak olan kodlamaların tamamını yapabileceğiniz, ayrıca çizimlerde de sizin en büyük yardımcınız olacak programdır. En rahat şekilde web sitenizi tasarlayıp, kodlayarak hayata geçireceğiniz bu program, olmazsa olmazlar arasındadır.

  • Adobe Photoshop; Web Master’ların tamamının tercihi olan ve en kaliteli tasarım programı olarak bilinen Adobe Photoshop, hayallerinizin ulaştığı her şeyi yapmanıza müsaade etmektedir. Düşünüp, hayata geçirebileceğinize inandığınız her türlü tasarımı ve çizimi yapabileceğiniz, ayrıca anlaşılır ve kolay kavranabilen ara yüzü sayesinde de, popülerliğini arttırmaktadır.

  • Microsoft Frontpage; Microsoft’a ait olan Word, Powerpoint gibi ürünleri kullanabilen herkesin rahatlıkla kullanabileceği ara yüze sahip olan Frontpage, bilinirlik ve kolay kullanım avantajlarıyla en fazla tercih edilenler arasında yerini alıyor. Tüm Microsoft ürünleriyle uyum içerisinde çalışabilen Frontpage sayesinde, hazırladığınız metinleri, görselleri, vinyetleri ve Powerpoint sunumlarını da kolaylıkla sitenize yerleştirebilir, kullanım sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde istediğiniz gibi web tasarımlarında da sizlere kolaylıklar sunacaktır.

  • Adobe Fireworks; Bilinen en iyi web tasarım programları arasında olan Fireworks, mantık olarak Photoshop programına benzemektedir. Ancak web tasarımlarınızı yapabileceğiniz, aklınızdakileri uygulamaya dökebileceğiniz geliştirilmiş grafik editörü olarak da yardımcınız olacaktır. Örneğin, sahip olduğunuz .jpg formatında bir görseli, HTML veya CSS koduna dönüştürecek özelliğe sahip olması, oldukça etkileyiciyken; ayrıca içerisinde .pdf’e dönüştürücü araçta yer almaktadır.

  • Swish; İstediğiniz gibi tasarlayacağınız hareketli animasyonlar hazırlayabileceğiniz Swish, son dönemlerde oldukça popüler bir hal almıştır. Hareketli animasyonlar hazırlayabileceğiniz gibi, SWF veya HMTL olarak bu hazırladığınız animasyonları kayıt etme özelliğini de içerisinde barındırmaktadır. Ayrıca yazı yazarken ve tasarlarken de büyük ölçüde yardımcınız olacaktır.

  • MySql; Mysql, web sunucularında en fazla karşılaşacağınız programlardandır. Açık kaynak kodlu veritabanı yazılımı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu programların insanların hayatında büyük bir yeri vardır. Çünkü tüm kodları aklınızda tutmak veya her seferinde manuel olarak kodlama ve tasarım yapmak gibi durumlarda oldukça yorucu ve hata payı yüksek olacağından, bu tarzda bir web tasarım programını kullanmaya olacak eğiliminiz, sizlere büyük ölçüde zaman kazandıracak ve daha profesyonel çalışmanızı sağlayacaktır. Deneme yanılma yoluyla ve sunulan yönlendirme, bilgilendirmelerle oldukça basit bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.